Komu zakupy bytom umożliwia?

Chociaż sam Bytom zamieszkuje niewiele ponad 150 000 mieszkańców, należy pamiętać, że Bytom to jedno z miast konurbacji śląskiej, zamieszkanej przez około 2 miliony ludzi, co daje ogromne możliwości w branży handlowej. Inne miejscowości znajdujące się w pobliżu Bytomia to Zabrze, Chorzów, Katowice, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, wszystkie one są połączone z Bytomiem stosunkowo dogodnymi dojazdami. Dzięki temu zakupy bytom oferuje znacznie większej liczbie ludzi niż tylko liczba własnych mieszkańców.
Oczywiście oznacza to jednocześnie większą konkurencję ze strony sklepów i galerii znajdujących się w pobliskich miejscowościach. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby zakupy zrobić tam, gdzie są najlepsze okazje dostępne w danej chwili. W Polsce wciąż jedną z najważniejszych motywacji przy doborze miejsca zakupy i wyborze samych produktów jest cena.
Położenie należałoby zaliczyć do zalet Bytomia. W jego okolicy znajdują się zarówno miasta (jest w centralnej części konurbacji), jak i mniejsze miejscowości takie jak Wieszowa, Radzionków, Bobrowniki, Wojkowice. Dla mieszkańców małych miejscowości chcących zrobić zakupy bytom może stać się naturalnym miejscem zakupów. Wiadomo, że mniejsze miejscowości są gorzej zaopatrzone przez to, że nie opłaca się tam zakładać wielu supermarketów i centrów handlowych. Stąd mieszkańcy takich miejscowości będą z pewnością się udawać do okolicznych miejscowości, które są lepiej zaopatrzone.
Choć oczywiście trudno rywalizować z tak prężnymi ośrodkami handlu jak Katowice, to wciąż Bytom ma duże możliwości pod tym względem. Nie wszyscy mieszkają w Katowicach lub w bezpośrednim sąsiedztwie Katowic, a biorąc pod uwagę, że ceny większości produktów są dość wyrównane we wszystkich miejscach, nie należy spodziewać się, że mieszkańcy konurbacji śląskiej będą spędzać dodatkowe minuty czy godziny na transporcie tylko po to, aby zakupić te same buty w Katowicach zamiast w Bytomiu.
Czy dobre zakupy bytom umożliwia wszystkim kategoriom konsumentów? Z pewnością nie, ponieważ Bytom to jednak zbyt mała miejscowość, by oferować produkty bardzo rzadkie, egzotyczne, na które popyt może być tylko w takich miejscowościach jak Warszawa, w której poza dużą liczbą mieszkańców mamy też do czynienia z pokaźną liczbą ludzi ze stosunkowo zasobnym portfelem. Jednak wciąż opłacać może się handel dobrami luksusowymi, ponieważ nie jest to aż tak mała miejscowość, aby nie miała sklepów z takimi dobrami.
Bytom to także miasto atrakcyjne turystycznie, z urokliwym, zabytkowym rynkiem. Z tego też powodu można liczyć na zainteresowanie turystów ofertą Bytomia. Można się spodziewać, że jakaś część odwiedzających będzie chciała zakupić lokalne produkty, jednak jest dość ograniczona kategoria klientów i otwieranie działalności dedykowanej przede wszystkim jej może być ryzykowne bez posiadania lokalu z naprawdę dobrą, centralną lokalizacją w Bytomiu. Niemniej jest to jedna z możliwości i, jak każdą, warto ją brać pod uwagę.
Nie ulega wątpliwości, że wpływ na całą sytuację ma fakt, że Śląsk jest dość rozwiniętym gospodarczo regionem i nawet jeśli nie mieszka tu najwięcej najbogatszych Polaków, to wciąż mieszka tu naprawdę dużo ludzi zdolnych nabywać produkty różnych kategorii. Jeśli chodzi o zakupy bytom jest naprawdę atrakcyjną miejscowością, na którą powinni zwrócić uwagę zarówno konsumenci, jak i handlowcy. Należy spodziewać się, że handel w tym miejscu będzie się nieustannie rozwijał w najbliższym czasie, o czym najlepiej świadczy ulica Dworcowa oraz rynek w Bytomiu.

Czytaj również:

H&M Bytom – sklep dla młodych ludzi