Skup samochodów używanych, zalety i wady

Skup samochodów używanych to od dawna niezależne przedsiębiorstwo. W każdym nawet niewielkim mieście istnieje taka firma. Zajmuje się skupem używanych samochodów z  dużego zasięgiem terenu. Najczęściej w takim skupie można znaleźć wszystkie typy samochodów:

  • osobowe
  • dostawcze
  • do transportu osób
  • poleasingowe
  • luksusowe

Jak działa skup samochodów używanych?

Skup samochodów używanych działa na najprostszej zasadzie rynkowej. Kupić tanio – drogo sprzedać. Auta kupowane są do skupu po cenie rynkowej, w drodze negocjacji z właścicielem. Ale co tu dużo mówić, właściciel skupu stara się zbić cenę do najniższej z możliwych. I w zależności od lokalizacji danego skupu, najczęściej bardzo dobrze to mu się udaje. Cena zakupu jest ceną rynkową, czyli taką która obowiązuje na danym terenie.

Skup samochodów używanych to doskonały sposób na szybką sprzedaż samochodu i otrzymanie gotówki do ręki.Klienci godzą się na takie warunki, ponieważ albo potrzebują gwałtownie pieniędzy, albo ich nie potrzebują i dlatego nie che im się bawić w odsprzedaż samodzielnie swojego samochodu, albo mają już upatrzony kolejny model auta, które za wszelką cenę chcą posiadać. Właściciel skupu nabywa auto za uzgodnioną kwotę, a potem stara się go odsprzedać innemu klientowi za jak najwyższą cenę. Skup samochodów używanych, bardzo często działa przez cały tydzień, bez względu na niedzielę. A można nawet porozumieć się w ten sposób, że właściciel skupu przyjeżdża do nowego klienta do jego domu i odjeżdża jego samochodem.

Na czym polega zarobek skupu

W dużych miastach klient skupu samochodów używanych może otrzymać nawet 90% wartości rynkowej. Nie jest to zły interes, zwłaszcza, że gotówkę otrzymuje się od razu, a nie tak jak w przypadku sprzedaży komisowej, dopiero po sprzedaży auta. W mniejszym miastach ta relacja jest nieco mniej korzystna. Dlatego, szczególnie w dużym mieście, warto zadać sobie trudu i poszukać skupu o najlepszych warunkach.

Czy warto korzystać ze skupu aut używanych?

Na takie pytanie najlepiej odpowiedziałby ktoś, kto już skorzystał z takiej możliwości. Ale patrząc na rynek motoryzacyjny w Polsce, na jego nasycenie, głód samochodów nowych, można łatwo wyciągnąć wniosek, że sprzedaż używanego samochodu na oczekiwanych warunkach jest sprawą trudną. Oczywiście możliwą, ale wymagającą czasu, zaangażowania i cierpliwości. W przypadku skupu, sprawę załatwia się od ręki i o niej zapomina.

 

Zainteresowanych zachęcam także do zapoznania się z następującymi artykułami:

używane mini

salon bmw x6 mazowieckie

https://domvolvo.volvocars-partner.pl/modele/s90/