Upadłość konsumencka Wrocław – Pozbądź się długów

Mniejsze lub większe kłopoty finansowe dopadają każdego z nas. Warto jednak zaznaczyć, że sytuacja staje się naprawdę poważna dopiero wówczas, gdy nie jesteśmy sami poradzić sobie z własnymi zadłużeniami. Wtedy, oprócz problemów z gotówką, bardzo często dotykają nas także dolegliwości psychiczne, takie jak stres, nerwica i stany lękowe. Co zatem zrobić, gdy nie jest się przedsiębiorcą, a popadło się w poważne długi? Jak wybrnąć z krytycznej sytuacji finansowej? Do kogo zwrócić się o pomoc i z czym należy się liczyć? Z pomocą przychodzi nam upadłość konsumencka Wrocław, która bardzo często jest ostatnią deską ratunku. Zainteresowany? Wspaniale! W takim razie serdecznie zapraszamy do lektury.

Co to jest upadłość konsumencka Wrocław?

Aby jednak móc w sposób rzetelny odpowiedzieć na postawione powyżej pytania, najpierw musimy wyjaśnić, czym właściwie jest upadłość konsumencka Wrocław. Wbrew pozorom, pojęcie to nie jest nawet w najmniejszym stopniu skomplikowane.

Upadłość konsumencka – to nic innego, jak częściowa redukcja lub całkowite umorzenie długów (czyli zobowiązań) osoby fizycznej, która nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej.

Czym więc jest upadłość konsumencka w praktyce? To całkowite lub częściowe odciążenie z zadłużenia. Warto zaznaczyć jednak, że wskazane przez nas zagadnienie dotyczy wyłącznie osób fizycznych, a więc nie mogą z niego skorzystać przedsiębiorcy. Więcej informacji na ten temat przeczytasz na stronie https://pozbadzsiedlugow.pl/upadlosc-konsumencka/. To portal poświęcony wskazanemu przez nas zagadnieniu, zawierający wyłącznie rzetelne informacje podparte fachową wiedzą i doświadczeniu specjalistów. Jeśli zatem temat długów nie jest Ci obcy i chciałbyś poznać swoje możliwości, koniecznie kliknij w powyższy link.

Upadłość konsumencka Wrocław – Zalety

Jak zostało wyżej wspomniane, upadłość konsumencka Wrocław  bardzo często jest rodzajem pomocnej dłoni wyciągniętej w kierunku dłużnika. I choć wskazane przez nas zagadnienie najczęściej kojarzy się negatywnie, zapewniamy, że jest to wyłącznie bezpodstawny stereotyp. Okazuje się bowiem, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej wiąże się z wieloma zaletami!

  • Całkowite lub częściowe oddłużenie – Pierwszy z pozytywów zawiera się już w samej definicji upadłości konsumenckiej. Mowa oczywiście o całkowitym lub częściowym oddłużeniu osoby fizycznej, co oznacza oficjalne zminimalizowanie lub pozbycie się zobowiązań.
  • Zawieszenie postępowań egzekucyjnych i sądowych – Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej automatycznie zawiesza toczące się postępowania egzekucyjne i sądowe. Oznacza to, że po ogłoszeniu upadłości komornik nie będzie mógł prowadzić egzekucji dóbr dłużnika.
  • Niewielkie koszty sądowe – Kolejną zasadniczą zaletą upadłości konsumenckiej Wrocław jest niski koszt opłaty sądowej. W chwili obecnej przyjmuje się, że takowa opłata wynosi trzydzieści złotych.
  • Ucieczka od stresu – Wszystkie powyższe aspekty niewątpliwie prowadzą do jednego: do spokoju psychicznego. Wszak osoba, która od długiego czasu nie jest w stanie poradzić sobie ze swoim zadłużeniem, z całą pewnością odetchnie z ulgą, gdy dotrze do niej, że to wszystko ma już za sobą!

Wady upadłości konsumenckiej Wrocław

Oczywistym jest, że upadłość konsumencka Wrocław wiąże się również z kilkoma wadami, które także należy brać pod uwagę. Poniżej znajdziesz listę negatywnych aspektów związanych z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

  • Likwidacja majątku dłużnika – Jak mówi słynne powiedzenie: Coś za coś. To prawda – dzięki ogłoszeniu upadłości konsumenckiej dłużnik częściowo lub całkowicie pozbędzie się swoich zobowiązań. Niestety – wiąże się to z całkowitą likwidacją majątku osoby fizycznej. Dłużnik będzie zatem musiał pożegnać się z nieruchomościami, pojazdami oraz wszelkimi rzeczami, które można uznać za wartościowe.
  • Brak zdolności kredytowej – Ogłoszenie upadłości konsumenckiej Wrocław wpływa także na zdolność kredytową. Osoba fizyczna, która zdecyduje się na wykorzystane omawianego przez nas zagadnienia, musi liczyć się z tym, że żaden bank nie będzie chciał udzielić jej kredytu.
  • Męcząca procedura – By ogłosić upadłość konsumencką, trzeba, oczywiście, spełniać określone wymagania. To jednak nie wszystko. Powszechnie uznaje się, że procedura ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest zawiła i męcząca, a to może wywoływać stres i poczucie dyskomfortu.

Upadłość konsumencka Wrocław – Podsumowanie

Jak widzisz upadłość konsumencka Wrocław wiąże się zarówno z wieloma zaletami, jak i wadami. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku dużego zadłużenia, istnieje możliwość wdrożenia takowej procedury. Jeśli zatem jesteś osobą fizyczną, nieprowadzącą żadnej działalności gospodarczej, a Twoja sytuacja finansowa doprowadza Cię do klęski, koniecznie znajdź zaufaną Kancelarię Prawną i rób wszystko, by Twój komfort życia polepszył się! Weź pod uwagę upadłość konsumencką Wrocław i zawalcz o spokojną przyszłość dla siebie i swoich bliskich. Weź sprawy w swoje ręce! Każdą sytuację da się rozwiązać.